על סוגי בטון שונים

בטון הינו חומר הבנייה הנפוץ ביותר בישראל אשר כל הזמן מתפתח עם סוגים חדשים. חברת חן ניסור וקידוח מבצעת עבודות קידוח וניסור בסוגי בטון שונים אשר לא אחת קובעים את אופי העבודה ומידת מורכבותה. אילו סוגי בטון קיימים בשוק ולמה הם מיועדים? על כך נפרט בקצרה להלן.

סוגים שונים של בטון

כאמור, השוק מציע סוגי בטון שונים, כשלכל סוג בטון תכונות ושימושיים ייחודיים. בין הסוגים השונים של הבטון המוצעים בשוק ניתן למצוא את הבאים:

בטון רגיל – סוג בטון נפוץ וותיק, עם רמת חוזק מתיחה יחסית נמוכה, המשמש לצורכי בנייה שונים.
בטון מוכן – סוג בטון בסיסי שלרוב משמש עבור עבודות בניה לא גדולות.
בטון קל – סוג בטון שמכונה גם בטון מוקצף, מכיל בתוכו בועות אוויר, המאופיין ברמת מוליכות תרמית נמוכה. בטן זה משמש לא אחת לבנייה של גגות, לוחות ריצוף ולוחות לחלונות.
בטון רזה – סוג בטון שמשמש בעיקר כמפריד בין יסודות של מבנה לבין הקרקע.
בטון מזוין – תערובת בטון נפוצה שמחוזקת על ידי רשתות או מוטות של פלדה המוטבעים בתוכה, ובכך הופכת את הבטון לעמיד וחזק במיוחד. בטון זה משמש לרוב לשם יצירת לוחות שמיועדים לחיפוי חיצוני של מבנים.
בטון זכוכית מזוין – סוג של בטון מזוין מחוזק באמצעות סיבי זכוכית.
בטון דרוך – בטון המכיל כבלים של פלדה אשר מופעל עליו לחץ מצד אחד ובכך מאזן את הלחץ המופעל מהצד השני של המשטח. סוג זה של בטון משמש בין היתר לבניית גגות הנדרשים לשאת עומס רב או עבר בניית גשרים.
בטון כבד ברמת צפיפות גבוהה – בטון עם רמה גבוהה של צפיפות שניתן למשל לייצרו על ידי הוספת סלעים כתושים. סוג זה של בטון מספק הגנה יעילה נגד קרינה ולא אחת הוא משמש לבניית תחנות כוח.
בטון דקורטיבי – בטון בעל חזות אסטטית עבור יצירת רצפות וקירות מעוצבים, הנוצר בזכות פעולות של החלקה, צבעים והטבעת תבניות בעיצובים שונים. בשיטה זו ניתן ליצור בטון בשלל עיצובים, למשל בעיצוב דמוי עץ, כפרי, מודרני וכו'.
בטון חצי שקוף – סוג יחסית חדש של בטון שמשלב סיבים אופטיים ומיועד לחיפוי קירות באופן שמאפשר חדירה חלקית של אור.

מידע נוסף והזמנת עבודה

לעוד מידע, ייעוץ וסיוע מקצוע אודות סוגי בטון, ולהזמנת עבודות קידוח וניסור בסוגים שונים של בטון, צרו קשר עם חברת חן ניסור וקידוח בטלפונים 054-6708455 ו- 054-5677173 ואו במייל adihen2@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *